Bez względu na to, czy jesteś fanką słodkich misiów i serduszek, czy jednak uważasz, że to obrzydliwy marketing i komercja warto, żebyś pokazała partnerowi, ile dla ciebie znaczy. Pandemia nie sprzyja wychodzeniu na randki, dlatego zajmiemy się domowymi sposobami na wspólne spędzenie walentynek.

Dlaczego warto obchodzić walentynki?

Nie każdy musi lubić i uznawać to święto. Rzeczywiście, jest ono może za bardzo rozdmuchane i niektórzy mówią „kocha się każdego dnia, a nie raz w roku”. To prawda, jednak codzienność sprawia, że nie każdego dnia okazuje się uczucie drugiej osobie.

Warto obchodzić walentynki choćby dla samej frajdy. Nie chodzi o to, żeby udekorować mieszkanie serduszkami wyciętymi z bibuły albo założyć czerwoną sukienkę. Zróbcie to tak, jak lubicie. Urządźcie wieczór filmowo-piżamowy lub zamówcie sushi.

Sprawa prezentów z okazji walentynek jest oczywiście w głównej mierze zasługą reklamy. Sklepom i kwiaciarniom opłaca się namawianie do wręczania podarków ukochanej osobie, jednak jest to zupełnie opcjonalne. Wcale nie musicie się stresować co i gdzie kupić, wystarczy samo spędzenie czasu razem.

Każdy dzień, który można zapisać w kalendarzu, jako wyjątkowy, jest dobry. W życiu codziennym więcej jest problemów i stresów niż radości, dlatego okazja do świętowania jest świetnym czasem na zrelaksowanie się.

W jaki sposób spędzić walentynki w domu?

Możliwości jest ogrom. Dosłownie wszystko, co przyjdzie wam do głowy, będzie doskonałe. Możecie wspólnie przygotować ulubiony posiłek. Włączcie muzykę, którą lubicie i razem weźcie się do pracy.

Dla fanów kina proponujemy przygotować listę filmów. Niekoniecznie romantycznych. Zbierzcie te tytuły, które chcieliście obejrzeć, ale jakoś nie było czasu. Możecie kupić sobie napoje gazowane, zrobić popcorn i zgasić wszystkie światła, aby poczuć się jak w prawdziwej sali kinowej.

Pary kochające gry komputerowe i konsole mogą urządzić wieczór grania. Odpalcie wspólny tytuł albo każdy niech zagra w swoją ulubioną pozycję. Zaopatrzcie się w przekąski i dobry alkohol, wspólnie przeżywajcie gamerskie przygody!


fot.: Pexels.com

Tradycjonaliści będą zadowoleni z klasycznego podejścia, czyli dobrego wina, eleganckich strojów oraz wytwornej kolacji. Przygotuj wasz stół i mieszkanie tak, aby wyglądało niczym wnętrze luksusowego hotelu. Przed kolacją zafunduj sobie kąpiel ze świeczkami i płatkami róż, żeby wprowadzić się w odpowiedni nastrój.

Przykłady na spędzenie walentynek w domu:

  • wieczór filmowy,
  • wspólne granie na konsoli,
  • kolacja we dwoje,
  • gotowanie niczym na ekranie.

Jak zorganizować walentynki poza domem?

Restauracje są zamknięte, niemniej jednak wychodzić z domu można. Zaplanujcie spacer po okolicy albo pojedźcie w konkretne miejsce. Na Stare Miasto, do parku lub na ulicę, przy której się poznaliście.

Niektóre hotele przyjmują ograniczoną ilość gości, istnieje zatem szansa na wyjazd. Zarezerwuj nocleg w miejscu, do którego chcieliście od dawna pojechać, albo tam, gdzie studiowaliście, braliście ślub, spędziliście pierwsze wspólne wakacje itp.

Ta opcja nie będzie tak do końca poza domem, ale przez internet. Możecie wykupić sobie jakiś kurs, o którym marzyliście, np. językowy. Wspólna nauka w ogóle was zbliży tak samo, jak każda pasja pielęgnowana we dwoje.

Mamy również propozycję dla par, które czują, że chcą rozpalić ogień miłości na nowo, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Z pozoru nie jest to walentynkowa opcja, jednak problem kryzysu jest powszechny i dotyczy związków. Zafundujcie sobie terapię dla par. Psycholog naprawdę może wam pomóc i znowu poczujecie motyle w brzuchu!


fot.: Pexels.com

Przykłady na spędzenie walentynek poza domem:

  • romantyczny spacer,
  • wyjazd na weekend,
  • (wirtualne) zapisanie się na wymarzony kurs.
A co z singlami?

Jeśli aktualnie nie masz partnera, wcale nie musisz siedzieć naburmuszona i zajadać smutków. Zaproś przyjaciółkę i spędźcie razem wspaniały czas, urządzając np. domowe SPA. Możesz równie dobrze wybrać się do rodziców albo zamówić pizzę z dziećmi. Nie tylko romantyczna miłość jest ważna.

Bez względu na to, w jaki sposób i z kim spędzisz walentynki spraw, aby to był miły i odprężający dzień, który doda ci energii na najbliższy tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here