Brzmi dziwnie? No tak, przecież laminować to studenci mogą książki, a sekretarki dokumenty… Też! Okazuje się, że na włosach również możesz przeprowadzić taki zabieg. Jest to bardzo dobroczynna metoda i natychmiastowo poprawia stan fryzury. Właściwie nie ma wad, a ilość zalet jest powalająca. Zobacz, na czym polega laminowanie włosów i do dzieła!

Co to jest laminowanie włosów?

Skojarzenie z zabezpieczaniem dokumentów jest całkiem trafne, ponieważ w przypadku włosów nakładamy odpowiedni preparat i wystawiamy go na działanie ciepła. Dzięki temu substancje zawarte w kosmetyku szybciej i lepiej się wchłaniają w strukturę kosmyka, błyskawicznie poprawiając jego jakość.

Głównym celem zabiegu jest stworzenie na fryzurze warstwy ochronnej, która będzie stanowiła barierę przed szkodliwymi czynnikami, czyli brudem, deszczem, wiatrem, słońcem itp. Osłona ma także zapobiegać utracie wody, czyli powinna utrzymywać optymalny poziom nawilżenia włosów.

Co ciekawe, wcale nie musisz wybierać się do salonu i wydawać kroci, żeby zalaminować włosy. Możesz zrobić to sama w domowym zaciszu, jednak należy się odpowiednio przygotować. Fryzjerzy używają keratyny, włosomaniaczki polecają zaś żelatynę.

Po co laminować włosy?

Słyszałaś kiedyś o efekcie tafli na włosach? A może nawet widziałaś coś takiego na głowach instagramerek i zamarzyła ci się podobna fryzura? Za wspaniały połysk odpowiedzialne jest właśnie laminowanie włosów.

Bez względu na to czym zalaminujesz włosy, żelatyną lub keratyną, zyskasz ochronę, która utrzyma się od dwóch do sześciu tygodni w zależności od typu kosmyków. Ponadto dodasz objętości, nawilżysz i solidnie odżywisz fryzurę.

Nie ma przeciwwskazań do wykonywania laminacji, jednak nie rób tego częściej niż raz na dwa tygodnie. Szczególnie w przypadku domowego sposobu, ponieważ żelatyna stosowana w małych odstępach czasowych może wysuszyć włosy i sprawić, że staną się one łamliwe.

Zalety laminowania włosów:

  • odżywienie,
  • nawilżenie,
  • uzyskanie efektu tafli,
  • ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

fot.: Unsplash.com

Żelatyna czy specjalne kosmetyki?

Jeżeli zdecydujesz się na przeprowadzenie zabiegu w warunkach domowych, masz kilka opcji. Najpopularniejszym produktem odżywczym jest żelatyna, jednak jej zapach odrzuca wiele osób. Zamiennikiem są galaretki w proszku, które dzięki zawartości cukru dodatkowo są humektantami, czyli nawilżaczami. Dzięki temu zyskasz dodatkową objętość i jeszcze zdrowszy wygląd.

Jeżeli nie chcesz używać produktu pochodzenia zwierzęcego, ponieważ jesteś np. wegetarianką, możesz z powodzeniem użyć agaru. Jest to substancja żelująca pozyskiwana z krasnorostów i wydobywa się ją w Japonii.

Drogerie oferują również gotowe kosmetyki przeznaczone do laminacji włosów. Te mają w składzie płynną keratynę, proteiny oraz kompleks witamin. Ta metoda jednak wymaga powtarzania co 3-4 mycia, czyli naprawdę często w porównaniu z innymi sposobami.

Samodzielne przeprowadzenie zabiegu nie jest trudne, ale dosyć skomplikowane. Musisz przeznaczyć na to dużo czasu i cierpliwości. Mimo wszystko to bardzo tani sposób dlatego warto się nim zainteresować, jeśli nie chcesz wydawać sporej ilości gotówki.

Laminowanie włosów u fryzjera

Większość salonów fryzjerskich ma w ofercie laminowanie. Nie jest to tani zabieg, bo jego koszt waha się między 300, a nawet 800 zł! Cena zależy od rodzaju i długości włosów, tego czy są farbowane, rozjaśniane i tak dalej.

Do przeprowadzenia laminacji fryzjerzy używają keratyny oraz specjalnych odżywek i olejków lub innych substancji nawilżających. Niewątpliwą zaletą tej opcji jest trwałość utworzonej bariery ochronnej oraz efektu wygładzenia. Całość utrzymuje się od czterech do sześciu tygodni, w zależności od częstotliwości mycia głowy.


fot.: Unsplash.com

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie przeprowadzić zabieg w domu, i masz dostępne środki, warto udać się do fryzjera. Sprawdź jednak wcześniej opinie o wybranym salonie, a najlepiej podpytaj wśród koleżanek i idź do poleconego specjalisty. Laminacja jest droga, dlatego musisz mieć pewność, że zostanie dobrze przeprowadzona przy użyciu najlepszych kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here