Korzeń Kudzu Swanson

0
1428

Suplementy Kudzu Swanson to naturalne środki, które dzięki leczniczym właściwościom korzenia kudzu wspomagają odtruwanie organizmu i ułatwiają walkę z nałogami. Wszystkie witaminy i suplementy firmy SWANSON Health Products posiadają elitarny certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice – Dobra Praktyka Wytwarzania).

Czym jest kudzu?

Kudzu, zwane inaczej kuzu, opornikiem lub ołownikiem łatkowatym (Pueraria lobata), jest rośliną pochodzącą z Dalekiego Wschodu. Jej właściwości lecznicze docenili już 200 lat p.n.e. chińscy i japońscy medycy, stosując ją pod postacią naparów w kuracji migren, schorzeń górnych dróg oddechowych, alergii, nudności, gorączki czy grypy.

Korzyści płynące ze stosowania suplementu Kudzu Swanson to przede wszystkim działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, obniżenie ciśnienia tętniczego, poprawa koncentracji i pamięci, wsparcie funkcji trawiennych organizmu, działanie antyarytmiczne, przeciwcukrzycowe i wspierające krążenie krwi. Kolejną istotną korzyścią stosowania korzenia kudzu jest niwelacja głodu nikotynowego i alkoholowego.

Odpowiadają za to zawarte w kudzu związki flawonoidowe (daidzeina oraz pueraryna), które stymulują w organizmie wydzielanie tak zwanych hormonów szczęścia: serotoniny oraz dopaminy. Korzeń kudzu stosuje się również w terapii antynowotworowej, zwłaszcza przy leczeniu raka prostaty, ponieważ zawiera on genisteinę, która wiąże się z receptorami androgenów i hamuje aktywność testosteronu i dihydrotestosteronu, co znacząco obniża wpływ androgenów na rozwój nowotworu. Genisteina hamuje także rozwój sieci naczyń krwionośnych, które dostarczają komórce nowotworowej składników potrzebnych do jej przyrostu. Dodatkowo genisteina usuwa z organizmu wolne rodniki, co chroni przed stresem oksydacyjnym, który może doprowadzić do rozwoju nowotworów. Do jej właściwości można też zaliczyć łagodzenie uciążliwych objawów menopauzy.

Suplement Kudzu Swanson Root to 60 kapsułek po 500 mg, które zawierają kudzu, otoczkę kapsułki z żelatyny oraz substancję wypełniającą: mikrokrystaliczną celulozę. Należy brać 1 do 2 kapsułek dziennie.

Korzeń kudzu nie zawiera laktozy i glutenu, przez co może być stosowany przez osoby borykające się z celiakią lub nietolerancją laktozy. Kudzu jest także bogatym źródłem wielu minerałów, w tym m.in. fosforu, wapnia i żelaza.

Preparatu nie powinny stosować osoby w ciąży i karmiące, stosujące leki przeciwzakrzepowe oraz zmagające się z chorobami hormonozależnymi, m.in. rakiem piersi, jajników lub endometriozą. Suplement Kudzu Swanson należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Suplementy Kudzu Swanson są dostępne w sklepie internetowym https://witaminyswanson.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here