Co warto wiedzieć o koenzymie Q10

Koenzym Q10 doskonale wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Dlatego jest jednym z najczęściej polecanych jak i wybieranych suplementów diety. Działa bardzo dobrze, nie tylko stosowany w postaci kapsułek, ale również jako składnik kosmetyków.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 to inaczej ubichinon. Ma wiele dobroczynnych właściwości, które poprawiają funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zapobiega działaniu wolnych rodników, które mają spore znaczenie w mechanizmach powstawania nowotworów.

Ponadto wykazuje właściwości antyoksydacyjne, a co za tym idzie, opóźnia procesy starzenia się organizmu. Dlatego często używa się go w kosmetyce, jako składnik kremów, balsamów czy różnego rodzaju odżywek, mających na celu poprawienie wyglądu skóry i włosów.

Koenzym Q10 stosuje się dodatkowo, aby usprawnić i poprawić funkcjonowanie układu krążenia, ma doskonały wpływ na układ odpornościowy. Poprawia metabolizm, a także wspomaga prawidłową pracę jelit.

Naturalnie, ubichinon występuje między innymi w kościach i zębach, dlatego warto go stosować, by zachować je w jak najlepszym zdrowiu. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że koenzym Q10 wykazuje bardzo dużą skuteczność przy leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej. Pozwala na łagodzenie objawów takich jak pieczenie i ból, jak również szybko regeneruje uszkodzoną śluzówkę jamy ustnej czy języka.

Gdzie znajdziemy koenzym Q10?

Koenzym Q10 możemy znaleźć w niewielkich ilościach w takich potrawach jak ryby morskie: głównie w łososiu, sardynkach albo makrelach. Znajduje się również w mięsie – jego duże ilości występują w udkach kurczaka.

Ponadto ubichinon spotkamy w orzechach ziemnych i roślinach, w tym w brokule, szpinaku, rabarbarze, śliwkach i produktach sojowych, takich jak ser tofu. Występuje w olejach roślinnych tłoczonych na zimno. Należy jednak pamiętać, że smażenie na takich olejach może spowodować, że całkowicie z nich zniknie, ponieważ koenzym Q10 jest wrażliwy na wysoką temperaturę.

Ubichinon występuje w składnikach pokarmowych w niewielkich ilościach, przy czym warto wziąć pod uwagę, że nie jest w stu procentach wchłaniany z pokarmów przez organizm ludzki. Dlatego właśnie, z myślą o zdrowiu, powstały odpowiednie suplementy diety, mające na celu dostarczenie ludziom odpowiedniej ilości ubichinonu.

Suplement z koenzymem Q10

Idealnym przykładem suplementu jest Koenzym Q10 MSE classic, który możemy znaleźć pod adresem https://andromeda-sklep.pl/koenzym-q10-naturalny. Jest to ubichinon w czystej postaci, a więc doskonały do uzupełnienia niedoborów w ludzkim organizmie. Nie posiada żadnych dodatkowych substancji, działających alergicznie, a często dodawanych do suplementów diety.

Warto wspomnieć, że ten monopreparat został wyprodukowany bez udziału produktów modyfikowanych genetycznie. Jest produktem wysokiej czystości (99,8% czystego związku), co potwierdza chromatografia cieczowa. Wybierając go, można mieć pewność, że trafia do nas suplement najwyższej jakości, który zawiera dokładnie to, co jest napisane na jego opakowaniu. To z kolei będzie przekładało się na nasze zdrowie, a także na skuteczność jego działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here