sucha karma dla psa

Karmy dla psów możemy w największym skrócie podzielić na mokre i suche. Każdy z tych dwóch rodzajów odznacza się szeregiem zalet, które wpływają na to, że może być chętniej wybrany przez konkretnych właścicieli. Dzisiaj pragniemy skupić się szczególnie na suchych rodzajach karm dla psów. Dlaczego właśnie one cieszą się tak wielką popularnością?

Karma pełna zbilansowanych składników

Każda wysokiej jakości karma, zarówno mokra, jak i sucha, musi być pełna zbilansowanych składników odżywczych, które odpowiadają na zapotrzebowania zwierzęcia. Najważniejszym składnikiem dla psów jest oczywiście białko zwierzęce, które stanowi podstawę jego diety. Wynika to z naturalnych przystosowań psa do środowiska – wywodząc się od wilka jest on drapieżnikiem, który wymaga podawania mięsa i innych produktów zwierzęcych, na przykład podrobów.

Oprócz białka oczywiście ważna jest zawartość tłuszczu oraz niewielka ilość węglowodanów. Każdy z tych składników jest odpowiedzialny za inne procesy w organizmie i pełni inną funkcję, a dokładne ich poznanie i dostarczanie w optymalnych dawkach zapewnia najwyższy poziom zdrowia. W szczególności ważne jest tutaj utrzymanie węglowodanów na stosunkowo niskim poziomie, ponieważ ich zbyt duże dawki mogą doprowadzić do nadwagi u zwierzęcia.

Niemniej ważne są dostarczane przez karmę minerały i witaminy, a także poprawiają trawienie błonnik. Wszystkie karmy suche i mokre muszą być więc zbilansowane w najdrobniejszych szczegółach.

Wygoda podawania jedzenia

Karmy suche dla psa są szczególnie chętnie wybierane ze względu na łatwość podawania ich zwierzęciu. Zazwyczaj producenci dołączają do nich wygodne miarki, które pomagają w odmierzeniu konkretnej porcji produktu, bez potrzeby wyciągania wagi czy też innych sposobów na przygotowanie prawidłowej ilości pokarmu.

Suche karmy są szczególnie doceniane przez właścicieli, którzy często udają się ze swoimi pupilami w podróż. Podczas jazdy samochodem, w hotelu czy też w trakcie innego rodzaju aktywności związanej z wyjazdem trudno byłoby otwierać puszkę i nakładać z niej porcję do miski. Nasypanie suchego jedzenia, po którym nie ma wiele sprzątania, jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Długi i bezproblemowe przechowywanie

Paczka z suchą karmą powinna stać w szczelnym pojemniku, w którym nie będzie dostępu do wody i powietrza. To jedyne wymagania, jakie stawiane są przed jej użytkownikiem. Nie potrzeba dla niej lodówki, nie ma konieczności przekładania jej do specjalnych pojemników ze szkła, jeśli nie chcielibyśmy trzymać jej w metalowej puszce, jak ma to miejsce w przypadku wykorzystywania mokrej karmy.

Suche karmy odznaczają się także bardzo długim terminem przydatności, co pomaga w hurtowych zakupach większych ilości. Często można w ten sposób otrzymać atrakcyjne rabaty, co też zachęca do takich zakupów. Dodatkowo kupując karmę w zapasie na dłuższy czas, nie będziesz musiał się martwić o kolejne zamówienia w najbliższych tygodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here