Zadbaj o wzrok swojego dziecka

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Jednak niektóre maluchy z różnych powodów potrzebują wsparcia specjalistów z zakresu medycyny. Zadaniem mamy i taty jest bieżąca obserwacja dziecka i właściwa reakcja, w przypadku, gdy zostaną zauważone jakieś nieprawidłowości. Niezwykle ważne są także badania kontrolne, dzięki którym lekarz jest w stanie szybko zdiagnozować problem, którego rodzice, ze względu na brak fachowej wiedzy, nie są w stanie zauważyć. Szczególnie jeśli chodzi o choroby związane ze wzrokiem.

Wady wzroku i problemy z widzeniem u dzieci

Nowonarodzone maluszki są zazwyczaj badane przez okulistę jeszcze przed wypisaniem do domu. Kontrola wzroku noworodka może bowiem zadecydować o jego późniejszym rozwoju. Problemy ze wzrokiem mogą pojawić się na etapie prenatalnym, jak również wraz ze wzrostem dziecka. Przyczyn należy dopatrywać się zarówno w genetyce, jak i warunkach, w jakich funkcjonuje dziecko. Coraz częstszym powodem problemów z widzeniem u dzieci jest bowiem zbyt częsta i zbyt długa zabawa smartfonem lub tabletem.

Lekarze okuliści diagnozują u dzieci różne rodzaje problemów z narządem widzenia. Wśród najbardziej powszechnych, wymienić należy: stany zapalne, alergiczne, jaskrę, zaćmę, choroby siatkówki i nerwu wzrokowego, zeza, zaburzenia widzenia obuocznego oraz niedowidzenia. Niezwykle ważna jest diagnostyka oraz przestrzeganie zaleceń lekarza.

Najlepsi okuliści dziecięcy

W przypadku leczenia dzieci szczególnie istotny jest wybór odpowiedniej placówki okulistyki pediatrycznej. Mimo że w zasadzie w każdej większej lub mniejszej miejscowości, można umówić się na konsultację z okulistą, to w przypadku dziecka warto poszukać specjalisty, który zna się na chorobach wzroku u dzieci. Która przychodnia jest szczególnie warta polecenia?

Zarówno rodzice, jak i dzieci zadowoleni są z usług Instytutu Oka, którego siedziba mieści się w Warszawie przy Al. Niepodległości 18. Placówka wyróżnia się tym, że pracuje na wysokiej jakości sprzęcie medycznym i zatrudnia najlepszych specjalistów. Co ciekawe, konsultacja może odbyć się także za pośrednictwem Internetu. Jest to szczególnie cenna informacja dla osób mieszkających poza Warszawą.

Badania i zabiegi okulistyczne wykonywane u dzieci

Dzięki temu, że Instytut Oka posiada najnowocześniejszą aparaturę medyczną, może zaproponować dzieciom wykonanie badań i zabiegów na najwyższym poziomie. Okulista dziecięcy diagnozuje i leczy choroby przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. Wykonuje także pełne badanie refrakcji, w tym wysokich wad wzroku i różnowzroczności. Co ciekawe, w Instytucie można wykonać specjalistyczne badania wzroku w kierunku choroby zezowej oraz tak zwanego „leniwego oka”.

Tym, co wyróżnia warszawską przychodnię okulistyczną, jest także poradnia okulistyki wcześniaczej. Specjaliści wykonują tutaj kompleksowe badania oczu u dzieci urodzonych przedwcześnie, w tym: monitorują dzieci z retinopatią wcześniaków i kwalifikują je do ewentualnego leczenia. Dużym zainteresowaniem cieszy się także poradnia ortoptyczna dla dzieci. Ortoptyści pomagają dobrać najlepsze dla dziecka korekcje okularowe i soczewki oraz prowadzą konsultacje w zakresie rehabilitacji narządu wzroku.

Niekwestionowanym atutem Instytutu Oka jest to, że lekarze mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu maluchy nie stresują się przed wizytą u okulisty. Z kolei nowoczesna aparatura gwarantuje szybkie, bezinwazyjne i bezbolesne badania i zabiegi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here