Niestety nie każdy może pochwalić się naturalnymi paznokciami, które są mocne i długie. Istnieją jednak sposoby na szybkie przedłużanie – dowiedz się, jakie i zaplanuj wizytę w salonie kosmetycznym!

Dostępne metody przedłużania paznokci

Przedłużanie jest bardzo modne oraz praktyczne i od kilku lat każdy salon urody ma taką usługę w swojej ofercie. Istnieją cztery metody:

  • żelowa,
  • akrylowa,
  • proteinowa,
  • fiberglass.

Główną różnicą pomiędzy powyższymi jest budulec, którym wykonuje się zabieg. Cały proces trwa od 2 do 4 godzin w zależności od wybranego sposobu.

Każda metoda ma swoje wady i zalety, jednak warto wspomnieć, że wszystkie są bezpieczne dla zdrowia. Przedłużanie paznokci jest dosyć kosztowne dlatego, zanim zapiszesz się do kosmetyczki zastanów się, czy możesz co trzy tygodnie wydać kwotę rzędu 100 – 300 zł na wypełnianie odrostu.

Do przedłużania stosuje się jeden z trzech sposobów:

  • na płytce paznokcia,
  • na szablonie,
  • na tipsie.

Metodę dobiera się zwykle w porozumieniu z kosmetyczką wykonującą procedurę, chyba że masz np. obgryzione paznokcie. Wtedy szablon nie zda egzaminu, ponieważ nie ma możliwości zaaplikowania go na palcu. W przypadku zdrowej płytkito ty decydujesz, w jaki sposób chcesz przedłużyć paznokcie.

Który sposób wybrać?

Spośród dostępnych metod, każdy może wybrać coś dla siebie. Poniżej znajdują się krótkie opisy każdej z nich po to, żebyś mogła podjąć słuszną oraz przemyślaną decyzję.

Najczęściej wybierany sposób to przedłużanie żelem. Jest stosunkowo łatwy, o czym świadczy fakt, że wiele pań wykonuje go w domu. Budulec jest elastyczny i bez trudu można uzyskać pożądany kształt. Ponadto naturalnie wygląda i jest bezzapachowy. Żel utwardza się w lampie UV. Niestety ma wadę – łatwo go uszkodzić, nawet po skończeniu manicure, kiedy jest twardy.


fot.: Pixabay.com

Kolejną popularną metodą jest akryl, który trudniej nałożyć. Paznokieć tym sposobem buduje się na szablonie lub tipsie, ponieważ materiał jest w formie proszku. Następnie miesza się go ze specjalnym płynem i utwardza w lampie UV. Jest to zdecydowanie najwytrzymalszy produkt. Niestety bardzo wysusza skórki, dlatego należy często je nawilżać, mając akryl na paznokciach.

Dla pań, które pragną uzyskać naturalny efekt i nie zależy im na długości, polecana jest tzw. baza proteinowa. Dzięki niej paznokieć może zyskać maksymalnie 3 mm. Ponadto jest odżywiony, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, ten podkład zawiera witaminy. Metoda jest stosowana samodzielnie lub jako część manicuru hybrydowego.

Ostatni sposób, fiberglass różni się nieco od pozostałych, bo nie wymaga szablonu ani tipsa – na paznokieć kładzie się włókno jedwabne, które następnie utwardzane jest specjalnym żelem. Paznokci przedłużonych tą metodą nie trzeba również uzupełniać. Traktuje się ją jako odżywkę, która wystarcza na około 6 tygodni. Wadą fiberglass jest zauważalna nierówność płytki, jednak to właśnie ten sposób polecany jest dla tych, którzy obgryzają paznokcie. Dzięki temu, że włókno nakłada się na płytkę, nie ma znaczenia, jaką ma ona wielkość. Całość po zabiegu wygląda naturalnie i jest twarda.

Przedłużanie w domu

Nie ma przeciwwskazań do tego, żeby przedłużać paznokcie samodzielnie. Wystarczy mieć odpowiednie akcesoria – lampę UV, zestaw pilników oraz budulec. Wszystko dostaniesz w internecie lub sklepie stacjonarnym.

Panie, które same wykonują taki zabieg, preferują żel. Nie trzeba mieć do niego wielu przyborów. Masa żelowa jest elastyczna, łatwa w użyciu i dobrze się piłuje po utwardzeniu. Bez problemu można ją budować zarówno na szablonie lub tipsie, jak i na naturalnym paznokciu.

Akryl sprawia nieco większe problemy – przede wszystkim niełatwo jest nakładać go jedną ręką, dodatkowo ma niesamowicie intensywny, nieprzyjemny zapach, który utrudnia proces. Ta metoda przeznaczona jest dla zaawansowanych osób.

Przy odrobinie wprawy baza proteinowa nie sprawia większych kłopotów. Proces przebiega w taki sam sposób jak nakładanie lakieru hybrydowego. Fiberglass również nie jest trudny, natomiast podczas przedłużania tym sposobem tworzy się bałagan, bo skrawki włókna są bardzo lekkie i wystarczy niewielki ruch powietrza, aby zmieniły swoje miejsce. Ciężko jest je później usunąć z tkanin oraz dywanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here