Moje wyjątkowe święta

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Uwielbiam dekoracje na dwa tygodnie przed Świętami, gotowanie kapusty, niesamowicie pachnącej zupy grzybowej, pieczenie makowca i zagniatanie ciasta na pierogi. Nie ma nic lepszego niż wybieranie prezentów i pakowanie ich. Obserwowanie uśmiechów bliskich po ich odpakowaniu to kolejna magia. I wspólny czas, ten najważniejszy bo zapominając o pośpiechu dnia codziennego, wreszcie jest moment na gry, zabawy, rozmowy i najzwyklejsze w świecie posiadówki w swoim gronie. 

Nieco ponad dwa lata temu dokonałam rewolucji w swoim życiu i przemeblowałam je dokładnie. Boże Narodzenie 2015 miało swoją magię, było nowe, były nowe osoby i cudowny czas spędzony z nimi. Była rodzina i odpoczynek. Było dużo nadziei.

Kolejne już święta 2016 były totalnie do bani, nie kłamię, po prostu najgorsze święta w życiu. Nie czas na wdawanie się w szczegóły, kiedyś na pewno Wam opowiem. Nie dzisiaj.

Po tych dwuletnich doświadczeniach podjęłam ważną decyzję i odwołałam święta w moim domu. Koniec. Nie ma gotowania, pieczenia i wspólnego czasu z rodziną, która jest trochę tu, trochę w innym miejscu. Są małe prezenty dla bliskich i jest wyjazd.

Po raz pierwszy w życiu spędzę święta z dala od domu i bliskich. Postanowiliśmy z Nieślubnym wyjechać i odpocząć, zapomnieć się na chwilę i pomyśleć tylko o sobie. I żadnej decyzji nie jestem tak pewna jak tej, że robię dobrze. I wiem, że na pewno zatęsknię za chwilami spędzonymi w kuchni i za narzekaniem, że z niczym się nie wyrabiam bo za dużo wzięłam sobie na głowę. Jednak klamka zapadła.

Moje święta również będą magiczne, spędzę je w górach, będę jeździć na nartach i opychać się gorącym serkiem i popijać grzane wino. Będę miała wigilię bo mój hotel to oferuje. Kupię sobie zabawny prezent na straganie 🙂 (relacje na pewno przedstawię na instagramie)

Z najbliższymi wymieniłam się podarkami już wcześniej, nie muszę więc na siłę pędzić z prezentem a sama tylko dwa podarunki otworzę w Wigilię, zgodnie z obietnicą złożoną osobom, które mi je wręczyły.

 

Wam życzę Spokojnych i wesołych świąt, rodzinnych i pełnych radości. Życzę Wam, aby każdy kolejny dzień przynosił dużo miłości i pogody. Wszystkiego najlepszego Kochani!

Agnieszka

zdjęcie @pinterest