Jak rozwinąć swój instagram

Jak rozwinąć swój instagram

Bardzo często podczas moich szkoleń pada pytanie, jak szybko i ładnie rozwinąć swój instagram. I zawsze odpowiadam jedno – nie da się szybko i ładnie. Potrzeba cierpliwości i czasu. I odpowiedniego contentu.

Pierwsza zasada dobrego profilu, to posiadać dobre jakościowo zdjęcia – nie ważne czy fotografujesz naturę, produkty czy siebie, ważne jest aby zdjęcia przyciągały wzrok i pozwoliły innym użytkownikom zatrzymać się na chwilę przy Twoim profilu i zostawić tego lajka, który da Ci pewność, że to co robisz – robisz dobrze.

Niestety lajki, nawet gdy już Instagram postanowi je ukryć dla obserwujących, to wciąż niezwykle ważna rzecz dla nas, pokazuje jak wielu osobom spodobało się Twoje zdjęcie i pozwala na to, aby jeszcze więcej osób je zobaczyło. Zasada jest wszystkim znana – im więcej lajków tym więcej osób zobaczy to zdjęcie a podgląd wyświetleń, pojawia nam się w statystykach postu.

Kolejno, niezwykle ważne jest aby używać odpowiednich hasztagów – jak Wiesz, pojawiają się hasztagi zakazane i pod nimi nie pojawiają się zdjęcia (o mitycznym Shadowbanie napisze osobny post) – dlatego warto co miesiąc sprawdzać listę zakazanych hasztagów i unikać ich kategorycznie.

Lista ta jest ruchoma, niektóre tagi pojawiają się na niej i znikają po niedługim czasie, niektóre zostają na liście, warto na nie uważać, zwłaszcza, że niektóre z tych trafiających na listę znikają i pojawiają się ponownie a zdjęcia nimi oznaczone pozostają niewidoczne pod tymi konkretnymi hasztagami.

Najważniejsze co może być to kontakt z odbiorcami. Nie ma nic istotniejszego. I nie musisz spędzać wielu godzin dziennie na Instagramie by go nawiązać. Budowanie stałych i często wartościowych relacji jest niezwykle proste – wystarczy poświęcić na to godzinę dziennie, nawet dzieloną na dwie w ciągu jednego dnia.

Oto najprostsze sposoby na budowanie relacji i dobrego kontaktu:

-odpowiadanie na komentarze, zapytania i rozmowa w tychże komentarzach

-regularne odpisywanie na wiadomości DM – często obserwujący zadają pytania, na które tylko Ty możesz im odpowiedzieć

-odwiedzaj profile zaglądających do Ciebie osób i zostaw coś miłego po sobie, wystarczy jedno miłe słowo a potrafi poprawić komuś nastrój

-prowadź aktywnie InstaStory, pozwala lepiej poznać Ciebie, nie tylko Twoje zdjęcia

Tych kilka prostych rad pozwoli Ci rozwijać swój Instagram i zbierać zaangażowaną publikę, która nie tylko będzie lajkować Twoje zdjęcia, ale będzie z Tobą rozmawiać, A nie ma popularnego i dobrze rozwijającego się profilu bez zaangażowanych osób.

Agnieszka

Brak Komentarzy

Napisz Komentarz